**********************************

Start /Obrazy


Obrazy

Obrazy to pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się większości z nas, gdy pomyślimy o malarstwie. To propozycje powstające na płótnach i tworzone różnymi technikami.

Obrazy w sposób bardziej lub mniej konkretny przedstawiają pewne treści oraz starają się unaocznić pewne idee. Czynią to różnymi technikami, przy wykorzystaniu rozmaitych materiałów. Wśród obrazów najpopularniejsze są: obrazy olejne, akwarele, pastele oraz inne (wśród nich na przykład grafiki). Najczęściej wszystkie proponowane są w pięknych, stylowo ozdabianych ramach, które można dostosować do potrzeb każdego wnętrza – czy to utrzymanego w stylu tradycyjnym, czy nowoczesnym.

Niewiele osób wie, że pierwsze obrazy powstawały już 30000 lat temu i że początkowo były postrzegane jako element magiczny, który służy do nietypowych celów. Z czasem obraz zaczęto postrzegać jako przedmiot będący wyrazem działalności artystycznej, swoistej twórczej myśli, którym pozostał on aż do dzisiaj, zachwycając osoby, które zechcą na niego spojrzeć i docenić jego oryginalne przedstawienie rzeczywistości, uczuć, zdarzeń i postaci. Obraz wraz z biegiem lat stał się również przedmiotem interpretacji i dogłębnych analiz. Zauważono, że za pośrednictwem połączenia barw, gier cieni można wyrazić czasami dużo więcej niż za pośrednictwem słów.

Sposób podejścia do tworzenia obrazów zmieniał się wraz z wiekami. Dzisiaj nie brak na rynku takich dzieł, w które zainwestowanie sporych sum pieniędzy zawsze jest opłacalne i z czasem pozwala uzyskać jeszcze więcej środków niż początkowo w dane dzieło się „włożyło”. Dlatego tak popularne są dzisiaj duże aukcje dzieł sztuki przeprowadzane w znanych galeriach malarstwa.

Dzisiaj nie tylko inwestuje się w malarstwo i obrazy, które postały kilkaset lat temu, bardzo popularne są obrazy współczesne, które wyłaniają się spod pędzli i innych narzędzi znanych twórców. Wiele z nich jest ogólnie dostępnych w galeriach malarstwa współczesnego, w których można nie tylko obrazy zobaczyć i po prostu je pooglądać, ale które można również nabyć i cieszyć się nimi we własnym domu.

W naszej galerii szczególne miejsce zajmuje twórczość wybitnego polskiego artysty Karola Bąka. Karol Bąk tworzy niezwykle charakterystyczne obrazy, które wpisują się w nurt realizmu magicznego. Autor w wybitny sposób potrafi ukazać piękno i zmysłowość kobiety. Kobieta na obrazach Karola Bąka przedstawiona jest w otoczeniu fantastycznych elementów takich jak skrzydła czy misternie namalowana korona. Całość tworzy wyjątkowe wrażenie estetyczne. Obrazy Karola Bąka są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów i koneserów piękna. Karol Bąk - obrazy

Obrazy - Tomasz Sętowski Jakie propozycje cieszą się dzisiaj największym uznaniem? Przykładem są choćby dzieła z kategorii realizmu magicznego reprezentowanego przez Tomasza Sętowskiego, który na stałe współpracuje z dużymi i mniejszymi galeriami, pokazując swoje prace na licznych wystawach. Tomasz Sętowski maluje techniką olejną, akrylową i tworzy grafiki. Zachwyca również ujęciem rzeczywistości pod postacią wielu rzeźb. Wyróżnia się niesamowitą wyobraźnią oraz połączeniem wielu przeciwstawnych idei i emocji.


Sierko- obrazy A może obrazy bliskie sztuce post-romantykow lub symbolistów? Pokazujące świat w sposób literacki, metafizyczny i poetycki? Joanna Sierko-Filipowska to doświadczona artystka, która wzięła udział w licznych wystawach, prezentując swoje dzieła w Polsce i za granicą.

W naszej galerii prezentujemy obrazy Dariusza Kalety, wybitnego współczesnego artysty, dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu. Głównymi bohaterami obrazów Kalety są postacie fantastyczne - wojownicy, magowie, rycerze. Styl w jakim artysta tworzy może budzić skojarzenia z twórczością takich mistrzów jak Matejko. Uważny obserwator dostrzeże związki z malarstwem symbolistów. Baśniowa atmosfera obrazów Dariusza Kalety uwodzi i fascynuje. Warto też zwrócić uwagę na znakomity warsztat artysty oraz precyzję wykonania najdrobniejszych szczegółów na strojach przedstawianych postaci. Daiusz Kaleta - obrazy

Żejmo - obrazy Dla pasjonatów kobiecego piękna ciekawą propozycją mogą być obrazy Dariusza Żejmy, który w oryginalny sposób przedstawia piękne kobiety, zestawiając ich osobisty urok z żywymi i kontrastującymi barwami. Dariusz Żejmo na swoich obrazach przedstawia także motywy weneckie, włoskie samochody.

Obrazy  Wygrzywalski Inspirujące mogą być także sceny orientalne, a także wydawać by się mogło klasyczna martwa natura, akty na plaży, czy też portrety. W tej kategorii szczególnie wzbudza ciekawość Feliks Michał Wygrzywalski.

Wielu artystów, którzy tworzą oryginalne obrazy, na co dzień zajmuje się również innymi obszarami działania. Przykładowo Dominik Woźniak prezentuje również grafiki artystyczne, rysunek, ilustrację oraz zajmuje się dekoracją wnętrz.

Hasła kluczowe powiązane ze stroną: obrazy, malarstwo, obrazy Bielsko , Sętowski, Sierko, Kaleta, Karol Bąk,Wygrzywalski, Malarstwo współczesne, galeria sztuki

Zapraszamy - Galeria TADEO ART, 43-300 Bielsko Biała, ul. Żywiecka 333, tel. 602 183 303 - galeria sztuki, sprzedaż obrazów

Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 17