**********************************

Start /Malarstwo współczesne


Malarstwo współczesne

Malarstwo współczesne to gałąź sztuki, która funkcjonuje w obecnej rzeczywistości. Jego początki datuje się na połowę XX wieku, czyli na okres rozpoczynający się z dniem wybuchu II wojny światowej. Dotąd nie podzielono tego okresu na wyraźne fazy, nurty i ruchy. Z pewnością taki podział będzie możliwy po tym aż minie kolejne kilkadziesiąt lat.

Dzisiaj artysta, w tym malarz nie jest rzemieślnikiem, jak to bywało kiedyś, ale jest odbierany jako interpretator świata, osoba, która próbuje odpowiedzieć na podstawowe pytania oraz szuka wyjaśnienia wielu wątpliwości i paradoksów współczesnej rzeczywistości.

Malarstwo współczesne Malarstwo współczesne Bielsko Biała Malarstwo współczesne Bielsko Malarstwo współczesne, obrazy, sprzedaż obrazów

Malarstwo współczesne ma nie tylko zachwycać. Jego celem nie jest piękno w wymiarze estetycznym, nie jest nawet satysfakcja odbiorcy, ale raczej celem jest zaintrygowanie drugiej osoby, zmuszenie do refleksji, do przemyśleń dotyczących wyższych aspektów życia. Sztuka i malarstwo ma pomagać rozwiązywać problemy wewnętrzne każdej z osób, która się z nimi zmierza, umiejscawiać je w hierarchii ważności na odpowiednim miejscu. Sztuka nie ma mieć roli służebnej, ona ma wykraczać poza te ramy. Ma przedstawiać współczesne nadzieje, zagrożenia oraz możliwości świata. Może to robić wieloma środkami wyrazu. W obszarze malarstwa najczęściej wykorzystuje się: pastele, akwarele, farby olejne. Różnice leżą też w intensywności w grze poszczególnych barw w obrazie. Mogą być one zdecydowane, kontrastujące ze sobą lub rozmyte kreską i przenikające się delikatnością.

Malarstwo współczesne ma również inną charakterystyczną cechę. Wyróżnia się tym, że opuszcza mury galerii sztuki wychodzi na ulice, gdzie jest często proponowane w bardzo łatwej, przyswajalnej dla każdego formie. Mimo to propozycje najwybitniejszych artystów są nadal dostępne w najlepszych galeriach sztuki. Tam można je oglądać i tam można też wybierać wśród bogatej ekspozycji obrazów na sprzedaż.

Hasła kluczowe powiązane ze stroną: malarstwo współczesne, obrazy Bielsko, Malarstwo współczesne, sprzedaż obrazów, obrazy, malarstwo, obrazy Bielsko Biała

Zapraszamy - Galeria TADEO ART, 43-300 Bielsko Biała, ul. Żywiecka 333, tel. 602 183 303

Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 9