**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Justyna STRĄK
Justyna  STRĄK - bez tytułu
bez tytułu
olej płótno
(50x80)

dostępny w galerii
Justyna  STRĄK - -
-
akryl płótno
(50x70)

dostępny w galerii
Justyna  STRĄK - -
-
akryl płótno
(50x70)

dostępny w galerii
Justyna  STRĄK - Drzewa
Drzewa
akryl płótno
(40x50)

dostępny w galerii
Justyna  STRĄK - Drzewa
Drzewa
akryl płótno
(40x50)

dostępny w galerii
Justyna  STRĄK - W ogrodzie
W ogrodzie
olej płótno
(60x80)

Justyna  STRĄK - Pole
Pole
olej płótno
(60x80)

Justyna  STRĄK - bez tytułu
bez tytułu
olej płótno
(50x70)

obrazów w galerii: 8


Justyna STRĄK - informacja o artyście

Urodziłam się 11 lutego 1987 roku w Dąbrowie Górniczej.

W latach 2000-2006 uczyłam się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej. W liceum za specjalizację wybrałam szkło i witraż. W 2004 odbyłam praktyki w Pracowni Witrażu w Krakowie. Brałam udział w licznych konkursach plastycznych i plenerach malarskich. W 2006 zrobiłam pracę dyplomową ze specjalizacji szkło artystyczne oraz aneks z malarstwa, uzyskując tytuł plastyka.

W latach 2006-2011 studiowałam malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wystawiałam swoje prace na wystawach w Dąbrowie Górniczej, Wrocławiu i Warszawie. W czerwcu 2011 uzyskałam dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki oraz w Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce prof. Wojciecha Kaniowskiego.

Maluję, rysuję, fotografuję, interesuję się ceramiką, szkłem, tkaniną artystyczną. Podróżuję, a fotografie i wspomnienia z tych podróży wykorzystuję w swoich obrazach. Inspiruje mnie głównie krajobraz, to drzewa, trawy, liście, rytmy ulic, ścieżek, morza, rzeki, jeziora są bodźcem do powstawania mojego malarstwa. Z różnych fragmentów rzeczywistości kreuję własny, odrealniony pejzaż. Moje syntetyczne, abstrakcyjne pejzaże często nie przedstawiają konkretnych miejsc, lecz są zapisem uczuć i emocji związanych z pewną przestrzenią, z daną chwilą. Czasami ich związek z naturą pozostaje tylko w sferze podświadomości.Udział w wystawach:

Wystawa malarstwa „Comodo”, Fabryka Bema 65, Warszawa 2012
Przegląd Młodej Sztuki „Świeża krew”, Galeria Socato, Wrocław 2011/2012
Wystawa Dyplomy 2011, BWA Awangarda, Wrocław 2011
Wystawa 1.Biennale Sztuki Młodego Wrocławia, Centrum Sztuki Impart, Wrocław 2011
Wystawa malarstwa „Blue”, Galeria Aquarelle, Wrocław 2011
Instalacja w przestrzeni miasta pt. „Spowiedź telefoniczna” – XI Międzynarodowy Festiwal ZDARZENIA im. Józefa Szajny, Tczew 2010 (wyróżnienie)
Wystawa „KIERUNEK MALARSTWO”, Galeria BrowArt, Browar Mieszczański, Wrocław 2010
Wystawa Studentów ASP „Miasto Wrocław”, Hotel Radisson Blu, Wrocław 2010
Wystawa „INTERFERENCJE – Konfrontacje Twórczości Absolwentów”, Galeria Zespołu Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza 2010
Wystawa pokonkursowa „Warszawa 1939”, Muzeum Historyczne, Warszawa 2009
Wystawa Prac Studentów Wrocławskiej ASP, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław 2009
Indywidualna wystawa malarstwa, „Galeria pod Psem”, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław 2009
Indywidualna wystawa malarstwa i rysunku, „Galeria Przy Gołej Ścianie”, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza 2008
Wystawa poplenerowa „Szlakami przeszłości” (Sławków – Klucze), Miejski Ośrodek Kultury, Sławków 2007
Wystawa poplenerowa, Miejski Ośrodek Kultury, Szczytna 2007
Wystawa poplenerowa „Paleta barw Czeladzi”, Pałac Ślubów, Czeladź 2006 (wyróżnienie)
Wystawa szkła artystycznego „Dyplomy 2006”, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza 2006
Wystawa XIII Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo – Malarskiego dla najzdolniejszych uczniów klas starszych liceów plastycznych, Kazimierz Biskupi 2005 (III nagroda)
Wystawa VII Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Średnich Szkół Plastycznych, Koszalin 2004 (I nagroda w dziedzinie malarstwa)
Wystawa poplenerowa „Sielskie Klimaty”, Chorzów 2004 (wyróżnienie)
Międzynarodowy Festiwal Rysowania, Zabrze 2003 (wyróżnienie)
Wystawa poplenerowa „Paleta barw Czeladzi”, Czeladź 2002 (wyróżnienie)O malarstwie

W moich pracach najważniejszy jest kolor, a także nastrój, który on wytwarza. Synteza, oszczędność środków formalnych, płaska plama, wyraźny rysunek, oczyszczenie obrazu ze zbędnych detali – to efekt moich wcześniejszych poszukiwań. Zaczynałam od pejzaży wręcz realistycznych, zazwyczaj w stonowanej gamie kolorystycznej, przestrzeń budowałam z wielu płaszczyzn, z przenikających się plam koloru. Następnie moje działania poszły w stronę poszukiwań formalnych, ograniczyłam wówczas gamę do szarości, czerni i bieli, która stopniowo przeszła w błękity. Przekształcałam wielokrotnie motyw przecinających się, poplątanych gałęzi, czego efektem jest seria Drzew.

Ważna rolę miały dla mnie plenery, malowałam pola, drzewa, trawy nad jeziorem. Rysunek był zawsze istotny w moich obrazach, dlatego szczególnie upodobałam sobie rytmiczne układy gałęzi oraz trzcin. Następstwem była cała seria Niebieskich pejzaży, od błękitów aż do granatów. Kolor niebieski jest dla mnie bardzo ważny – jak pisał Kandinsky w swojej pracy na temat symboliki koloru – błękit daje komfort psychiczny, jest kolorem niebiańskim, działającym kojąco i uspokajająco. W kolejnych obrazach czyste, nasycone błękity i turkusy kontrastuje z mocną czerwienią czy żółcią.

Od realistycznych, wyciszonych, czasem prawie monochromatycznych obrazów, doszłam stopniowo do mocnych, intensywnych kompozycji, w których najważniejsza jest ekspresja koloru oraz dążenia do abstrakcyjnej formy. W mym malarstwie zawierają się moje emocje i przeżycia. Korzystam z wyobraźni, która daje niewyczerpane możliwości przetwarzania NATURY. A ta, bogata jest w rozmaite formy i struktury, jest niekończącym się źródłem inspiracji. Ludzie przychodzą i odchodzą, a przyroda trwa. Wystarczy uważnie się przyglądać i wybierać z niej to, co jest najciekawsze.


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 5