**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Malwina PUSZCZ
Malwina  PUSZCZ - #872326
#872326
akryl na płótnie
(100x100)

dostępny w galerii
Malwina  PUSZCZ - #FFED9A
#FFED9A
akryl na płótnie (dyptyk 2x 60x60)
(60x120)

dostępny w galerii
obrazów w galerii: 2


Malwina PUSZCZ - informacja o artyście

Malwina Puszcz

Polska malarka, mieszka i pracuje w Gdańsku.

"Tworzę energetyczne, barwne abstrakcje geometryczne na płótnie. Inspirują mnie artyści z nurtu abstrakcji geometrycznej, a w szczególności tzw. hard-edge painting („malarstwo ostrych krawędzi”) – kierunku w malarstwie wyklarowanego na przełomie lat 50. i 60. XX wieku w Los Angeles. Artyści ci działali w buncie przeciw popularnej w owym okresie ekspresyjnej abstrakcji. Stworzyli własną, bezosobową formułę malarską polegającą na pokrywaniu powierzchni płócien dużymi polami barw, wyraźnie odcinających się od siebie. Ich celem było całkowite odejście od treści na rzecz formy.

Takie podejście do sztuki, do malarstwa jest mi bardzo bliskie. We współczesnym świecie z każdej strony otacza nas szum informacji, opinii, różnych historii. Ja poprzez swoje obrazy nie chcę niczego „przekazać” odbiorcy. Bardziej zależy mi na tym by mu coś „pokazać” i podzielić się z nim swoją malarską wrażliwością. Fascynuje mnie kolor i to on jest głównym bohaterem mojej sztuki. Jego poszukiwanie traktuję jako pewną przygodę. Lubię mieszać ze sobą kontrastujące barwy, łamać je, a następnie wykorzystywać w swoich kompozycjach. Fascynuje mnie obserwowanie jak kolory działają na płótnie w zestawieniu z innymi barwami – np. czerwienie będą dawały zupełnie inne wrażenie w sąsiedztwie zieleni, błękitów, czy pomarańczy. Gama barw jest tak bogata, że możliwości kolorystyczne są właściwie niemożliwe do wyczerpania. Daje mi to ogromną skalę możliwości i rozwoju własnej wizji malarskiej.

Wielobarwne pola pokrywające moje obrazy ujęte są w różnego rodzaju figury geometryczne – najczęściej są to trójkąty. To figura o ogromnym potencjale energetycznym, która w zależności od kąta rozwarcia i długości boków, może przybierać formę statyczną lub niebywale dynamiczną. Każdy z moich obrazów jest unikatowy, nigdy nie powielam tego samego układu kompozycyjnego i nigdy nie wykorzystuję dwa razy tego samego koloru. Sprawia to, że wszystkie płótna różnią się od siebie, a jednocześnie tworzą spójną całość. Zależy mi na tym by moje obrazy były „czyste”. Używam wyłącznie czystych barw i dużą uwagę przywiązuję do precyzji wykonania. Staram się by moje obrazy prezentowały się estetycznie i dawały radość, podobną do tej jaką sama odczuwam malując je."


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 11