**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Anna JAGODOVA
Aktualnie brak prac tego artysty

obrazów w galerii: 0


Anna JAGODOVA - informacja o artyście

Urodzona w 1986 roku w Humenné (Słowacja). Studia ukończyła w 2010 roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski otrzymała w Pracowni Drzeworytu u prof. Bogdana Migi. Praca ta została doceniona wyróżnieniem oraz uczestnictwem w wystawie „Najlepsze dyplomy 2009/2010” w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie. Od roku 2011 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Otrzymała Medal Salonu 100-lecia ZPAP Okręgu Krakowskiego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz plenerach. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką.

„Do prowadzonej przeze mnie Pracowni Malarstwa na Wydziale Grafiki Ania Jagodová zapisała się na drugim roku studiów. Od początku była osobą bardzo skupioną, pracowitą i skromną. Rozwijała swój talent malarski w sposób ustawiczny i wysoce pokorny. Nie były to gwałtowne, rewolucyjne odkrycia czy spazmatyczne manifestacje, lecz skrupulatna i konsekwentna praca nad warsztatem, który podporządkowany był dyktatowi wnikliwej obserwacji natury i na wskroś studyjnej postawie. Podobnie było w Pracowni Rysunku prof. Janusza Karwackiego, który na przeglądach końcowo rocznych chwalił Anię za jej oryginalne rysunkowe rozwiązania, wrażliwość i duże zaangażowanie.

Malarstwo Anny Jagodovej przeniknięte jest lekką atmosferą snu i surrealistycznego czy zgoła poetyckiego kojarzenia rzeczy, owoców, zwierząt, ludzi. Jej twórcza intuicja i wyobraźnia działają dyskretnie i skrycie, ale jednocześnie pozwalają młodziutkiej artystce na przekraczanie swoistego realizmu.

Z wielką satysfakcją obserwuję, jak Ania przygotowuje się długo i z rozmysłem do każdego następnego motywu, jak świadomie, ale i zarazem ostrożnie, decyduje się na realizację, która w końcowym efekcie osiąga krystaliczną czystość kompozycji, brzmienie koloru i sugestywny wyraz emanujący tajemniczym spokojem i pięknem świata takiego, jaki w swej naturalnej istocie jest. Wszystko to – dzięki wewnętrznej pasji, harmonii wyciszenia i nadzwyczajnej (niezwykle rzadkiej u młodzieży) umiejętności koncentracji oraz dłuższego skupienia uwagi…”

prof. Stanisław Tabisz


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 10