**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Stanisław BAJ
Stanisław  BAJ - Rzeka Bug
Rzeka Bug
olej na płótnie
(40x60)

dostępny w galerii
Stanisław  BAJ - Rzeka Bug - Sławatycze
Rzeka Bug - Sławatycze
olej na płótnie
(40x60)

dostępny w galerii
Stanisław  BAJ - Rzeka Bug - Skarpa na Sugrach
Rzeka Bug - Skarpa na Sugrach
olej na płótnie
(40x60)

dostępny w galerii
obrazów w galerii: 3


Stanisław BAJ - informacja o artyście

Stanisław Baj, ur. 1953, Dołhobrody nad Bugiem na Podlasiu, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1972-1978), pod kierunkiem profesorów: Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Ludwika Maciąga.

Od 1982 jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa. Jednocześnie kierował seminariami z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Obecnie prorektor do spraw dydaktycznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autor ponad 90 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Stanisław Baj został laureatem nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego.
Okręg Gdański ZPAP przyznał prestiżową nagrodę malarską za rok 2019.

Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego to obok warszawskiej nagrody im. Jana Cybisa i krakowskiej nagrody im. Witolda Wojtkiewicza najważniejsze wyróżnienie dla polskiego malarza. Do dotychczasowych zwycięzców należą m.in. Teresa Pągowska, Kiejstut Bereźnicki, Stefan Gierowski, Władysław Jackiewicz, Janina Kraupe, Tadeusz Dominik, Mirosław Modzelewski oraz Stanisław Fijałkowski. Tegoroczny laureat Stanisław Baj (1953) jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Europejskiej Akademii Sztuki. Jego prace często pojawiają się na aukcjach, osiągając coraz wyższe ceny.


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 2