**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Jacek LIPOWCZAN
Jacek  LIPOWCZAN - The Patriots
The Patriots
olej na drewnie
(65x50)

obrazów w galerii: 1


Jacek LIPOWCZAN - informacja o artyście

Jacek Lipowczan urodził się w Istebnej na Śląsku Cieszyńskim.
Z rysowaniem i malowaniem miał do czynienia już od dzieciństwa korzystając najpierw z nauk swojego ojca -architekta, a później już jako student na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1976 roku, uzyskując dyplom na Wydziale Grafiki u prof. Wejmana.
Po studiach pracował jako asystent scenografa w zespole Kazimierza Kutza. Tam zetknął się z bajkowymi pracami i projektami Andrzeja Majewskiego, które wywarły duży wpływ na kształtowanie jego bajkowej wyobraźni malarskiej.
W 1981 roku J.L wyemigrował z Polski, pierwotnie do Szwecji a później do Australii, gdzie pracował w amerykańskim Studio Filmów Rysunkowym Hanna Barbera w Sydney, projektując sceny do poszczególnych filmów. W tym okresie wykonywał prace zlecone (kopie obrazów starych mistrzów jak i portrety), te nowe doświadczenia przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy technicznej jak i warsztatowej. Stąd powstała również fascynacja dawnym malarstwem takich mistrzów jak Bosch, Bruegel, Holbein, czy w szczególności mistrzowie Renesansu. W trakcie swoich wielu podróży w muzeach „podglądał” obrazy dawnych mistrzów.
J.L. stara się – nie tyle naśladować – ale korzystać z obserwacji, podpatrując kompozycje, kolorystykę i sposób malowania detali. „Cykl produkcji” jednego obrazu trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to spowodowane wyborem techniki, która jest bardzo pracochłonna, wymagająca czasu, perfekcji i cierpliwości. Stąd J.L. maluje przeważnie dwa obrazy jednocześnie.
Po przeniesieniu się z dalekiego kontynentu do Europy, a konkretnie do Niemiec J.L pracował jako grafik, Art Direktor i ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Wówczas nie starczało mu czasu na malowanie.
2004 rok był przełomowy, J.L. zdecydował się, wyłącznie, poświęcić malarstwu, wykorzystując swoje dawne doświadczenia.
Styl malarski J.L. można określić jako realizm-surrealistyczno- fantastyczny. J.L. został członkiem międzynarodowego stowarzyszenia, którego patronem honorowym jest znany surrealista austriacki prof .Fuchs – Society of Art of Imagination w Londynie. Jest również członkiem Bundesverband Bildender Künstler Köln e.V oraz Syrlin International e.V Stuttgart.
Jego prace były prezentowane na wystawach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Polsce , USA, Danii.


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 2