**********************************

Start / Artyści / Informacja o Artyście


Katarzyna KURKOWSKA
Katarzyna  KURKOWSKA - Dziewczyna z dzbanem
Dziewczyna z dzbanem
olej płótno
(50x60)

dostępny w galerii
Katarzyna  KURKOWSKA - Zrywająca kwiaty
Zrywająca kwiaty
olej płótno
(60x50)

dostępny w galerii
Katarzyna  KURKOWSKA - Kocham róże
Kocham róże
olej płótno
(50x50)

dostępny w galerii
Katarzyna  KURKOWSKA - Czekając w Piombino
Czekając w Piombino
olej płótno
(50x50)

Katarzyna  KURKOWSKA - Dziewczyna z różą
Dziewczyna z różą
olej płótno
(50x50)

Katarzyna  KURKOWSKA - Zapatrzenie
Zapatrzenie
olej płótno
(50x40)

obrazów w galerii: 6


Katarzyna KURKOWSKA - informacja o artyście

Od wczesnych lat życia fascynowała się rysunkiem, malarstwem. W okresie dorastania - uczestnik wielu ognisk i kółek artystycznych. Praktyk i teoretyk wychowywania dzieci – z wykształcenia pedagog i własna gromadka.
Potrzeba malowania cierpliwie wyciszona, czekała na swoją kolej.
Dążenia do kontaktu z malarstwem i światem artystycznym realizowała samodzielnie, także organizując malarskie warsztaty dydaktyczne dla młodych rozwijających się artystów. Wiedząc, że potrzeba twórczości u młodych wrażliwych ludzi łatwo może zostać zasłonięta przez codzienne „ważniejsze” obowiązki, postanowiła pomóc im poznać swoje potrzeby artystyczne, pokazać możliwości rozwijania swoich talentów i priorytety artystycznej natury. Założyła fundację, której celem jest wspieranie w dążeniach artystycznych młodych twórców z poszkodowanych rejonów kraju i polonii zagranicznej.

Nie mając czasu na kontynuowanie kształcenia artystycznego, sama odnalazła w sobie to, co stanowi największą wartość - pasję artysty. Jest więc samoukiem.

Nie jest artystą poszukującym. Sama o sobie mówi, że jedynie odnajduje - nastrój i koloryt chwili w pejzażu, próbuje złapać jego harmonię, ciepło letniego zmierzchu, zapach wiatru, porannych mgieł na łąkach wiosną. Próbuje uchwycić przy pomocy koloru i światła to, co ulotne, istnieje tylko przez chwilę.

Malując zachwyca się, oddaje hołd młodości, pięknu, wdziękowi, zalotności spojrzenia. Stara się zatrzymać nastrój, wdzięk i delikatność kobiety, przekazać charakter oddawanej postaci.

Od 20 lat doskonali warsztat artystyczny w malarstwie realistycznym, pejzażu, postaci, portrecie, martwej naturze. Uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, rysunek pastelą.


Galeria Tadeo-Art Bielsko - Biała :: Obrazy :: Galeria sztuki :: Sprzedaż obrazów :: Malarstwo współczesne :: Antyki
Home | Obrazy | Artyści | Antyki | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Dane adresowe | Teraz online: 5